Tidsplan - Nordgående
Hurtigruten: Ankomst og afgangstider - 8. til 19. september 2016
Havneanløb-Nord |
Ankomst |
Afgang |
DAG 01 |
|
|
Bergen |
|
20:00 |
DAG 02 |
|
|
Florø |
02:00 |
02:15 |
Måløy |
04:15 |
04:30 |
Torvik |
07:15 |
07:30 |
Ålesund |
08:45 |
09:30 |
Urke |
11:30 |
15:00 |
Ålesund/Hjørundfjorden |
17:15 |
19:30 |
Molde |
21:45 |
22:15 |
DAG 03 |
|
|
Kristianssund |
01:45 |
02:00 |
Tronheim |
08:30 |
12:00 |
Rørvik |
20:45 |
21:15 |
DAG 04 |
|
|
Brønnøysund |
00:45 |
01:00 |
Sandnessjøen |
03:45 |
04:15 |
Nesna |
05:25 |
05:30 |
Ørnes |
09:15 |
09:30 |
Bodø |
12:30 |
15:00 |
Stamsund |
19:00 |
19:30 |
Svolvær |
21:00 |
22:00 |
DAG 05 |
|
|
Stokmarknes |
01:00 |
01:15 |
Sortland |
02:45 |
03:00 |
Risøyhamn |
04:15 |
04:30 |
Harstad |
06:45 |
08:00 |
Finnsnes |
11:15 |
11:45 |
Tromsø |
14:30 |
18:30 |
Skjervøy |
22:30 |
22:45 |
DAG 06 |
|
|
Øksfjord |
02:00 |
02:15 |
Hammerfest |
05:15 |
06:00 |
Havøysund |
08:45 |
09:15 |
Honningvåg |
11:45 |
14:45 |
Kjøllefjord |
17:00 |
17:15 |
Mehamn |
19:15 |
19:30 |
Berlevåg |
21:45 |
22:00 |
DAG 07 |
|
|
Båtsfjord |
23:45 |
00:15 |
Vardø |
03:15 |
03:30 |
Vadsø |
06:45 |
07:15 |
Kirkenes |
09:00 |
|
Ingen kommentarer:
Send en kommentar